Klassikaal aanbod
Voor het klassikaal aanbod werken we met twee inschrijvingsperiodes per schooljaar.
Eerste inschrijvingsperiode: tweede week van september
- In de week vooraf ontvangt elke school een e-mail met een volledig overzicht van het aanbod en alle beschikbare data.
- Scholen kunnen zo op voorhand nagaan welke data passen, aangezien sessies na inschrijving niet meer verplaatst of geannuleerd kunnen worden.
- Een week later ontvangt elke school een e-mail met een inschrijvingslink naar het aanbod.
- Tijdens deze eerste periode kan elke school maximaal twee klassen inschrijven. Zo geven we alle scholen een gelijke kans om deel te nemen.
Tweede inschrijvingsperiode: laatste week van september
- In deze fase worden alle nog beschikbare data vrijgegeven.
- Scholen kunnen dan onbeperkt inschrijven, zolang er plaatsen beschikbaar zijn.
Wachtlijst
Indien alle klassessies volzet zijn vragen we om uw school alsnog in te schrijven op de wachtlijst.
Waarom is dit belangrijk?
- Elke inschrijving -ook op de wachtlijst- maakt zichtbaar hoeveel vraag er werkelijk is.
- Met deze cijfers kunnen we aantonen dat de vraag groter is dan het huidige aanbod.
- Op basis hiervan kunnen we ons netwerk hopelijk overtuigen om meer middelen en uren te voorzien.
- Uw inschrijving op de wachtlijst betekent dus niet enkel dat we u kunnen contacteren zodra er een plaats vrijkomt, maar ook dat u mee helpt om in de toekomst meer klassessies mogelijk te maken.
Rol van de klasleerkracht:
- Voor een blijvend effect is het belangrijk dat de klasleerkracht zelf vragende partij is en actief wil meewerken aan de sessies.
- De leerkracht is aanwezig tijdens de sessies en speelt een essentiële rol in het versterken en verderzetten van wat er wordt aangebracht.
- Na afloop van de sessies volgt er ook steeds een kort evaluatiemoment met de leerkracht.
Dit helpt ons om ons aanbod voortdurend te verfijnen en waar nodig bij te sturen.
Aanbod in kleine groep
Voor het aanbod in kleine groep kan er gedurende het hele schooljaar worden aangemeld tijdens het zorgoverleg met de onthaler. Samen met het CLB-team en een ELP-medewerker wordt dan bekeken of de aangemelde leerlingen in aanmerking komen voor de training.
Indien er een klassessie heeft plaatsgevonden over ‘sociale vaardigheden’ of ‘stress en faalangst’ kan er na een korte screening bij de betrokken klasgroep en in overleg met de zorgcoördinator, de klasleerkracht en de onthaler ook een aanmelding gebeuren.
Praktische voorwaarden:
- Per trimester wordt er een nieuwe training georganiseerd.
- Een groep bestaat uit minimaal 4 en maximaal 6 leerlingen.
- Zowel de ouders als de leerling moeten akkoord gaan met deelname.
- De training vindt plaats buiten de schooluren.